Ev hanımları için para biriktirmenin 7 altın yolu

admin     10-07-17     blog     Ev hanımları için para biriktirmenin 7 altın yolu

Dünya üzerinde en saygı duyduğum insanlar pratik kadınlar… Zamanın nasıl yönetildiği, paranın nasıl biriktirildiği, imkansızlıklar içinde harikaların nasıl yaratıldığını bu kadınlarda görebilirsiniz.. Bu kadınlar kayınvalidesi, eşi, çocukları, arkadaşları, komşusu için her zaman bir “nefes” olmuştur. Durum böyle olunca bu kadınlara tavsiye vermek“küstahlık” gibi geliyor insana… Ve biliyorum ki, pratik bir kadın yüz yılda bir yetişiyor. Nasıl?, Diyeceksiniz. Bir kadının pratik bilgileri; anneannesi, annesi, yakın aile dostları, kendi yaratıcı gücü olmak üzere yılların birikimiyle oluşuyor.Dolayısıyla bu altın kurallara, çevremde ev hanımı olup bir köşede parası olan farklı bulduğum kadınlar ile sohbetimden ulaştım. Şimdi gelelim para biriktirmek için bu kuralların ne olduğuna….
Para biriktirmek için 7 altın kural:

• Eşinizden aldığınız harçlık miktarını artırın. Bunu yapabilmenin en iyi yolu yapacağınız kuaför , mutfak, yol, misafir ve çocuklarla ilgili masrafların miktarını biraz fazla söylemek.

• Harcama reflekslerini durdurmak için alışveriş merkezlerine fazla gitmeyin, kredi kartı kullanmayın. Pahalı eğlencelerden uzak durun. Bazı üyeliklerinizi kapatın. Örneğin dergi abonelikleri, kullanmadığınız telefonlar veya gitmediğiniz güzellik salonları, spor salonları gibi.

• Süreklilik arz eden kuaför yani saç bakımı, cilt bakımı ve benzeri harcamalarınız için kendiniz bu işleri yapma becerisi geliştirin.

• Misafir ağırlarken kendinizi gösterme egonuzu azaltın. Çok masraf gerektirecek pasta, börek ve çeşitlenmeye gitmeyin.. Misafirlerinizi daha az maliyet gerektirecek pratik yiyeceklerle ve tatlı dilinizle ağırlamaya çalışın.

• Yapacağınız kıyafet, cep telefonu vs. alışverişler için ikinci el ürünleri tercih edin. Bunun için bazı siteleri kullanabilir veya kampanyaları takip edebilirsiniz.

• Mutlaka bir “Altın günü” etkinliğiniz olsun. Bu tür etkinliklere Türk Erkekleri de makul yaklaştığı için eşinizden bu etkinliğiniz için para alma şansınız yüksek.

• Her gün 10 TL para biriktirin ve sigara vb. alışkanlıklarınız olmasın. En önemlisi kendinize hedef koyun ve biriktireceğiniz para ile yapabileceğiniz şeylerin hayalini kurun.

Kısacası, para biriktirmeyi bir kültür haline getirmemiz gerekiyor.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?